Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Szpital Johnsa Hopkinsa / Perkins + Will

2 lata ago

563 words

Dzięki uprzejmości Perkins + Will Nowy obiekt zaprojektowany przez Perkinsa i Will a dla szpitala Johna Hopkinsa w Baltimore, Maryland zbliża się do projektu jako całkowite doświadczenie leczenia, które obejmuje architekturę i urbanistykę.
Projekt proponuje zredefiniować doświadczenia szpitalne z The Charlotte R.
Bloomberg Children s Centre i Sheikh Zayed Tower, których celem jest podkreślenie transformacyjnej opieki ukierunkowanej na pacjenta.
Więcej po przerwie.
+ 11 Nowy obiekt to kompleks obejmujący 1,6 miliona stóp kwadratowych w ramach dwóch 12-piętrowych wież, które zapewniają opiekę zdrowotną dzieciom i dorosłym.
Wieże wznoszą się z ośmiopiętrowej bazy i są określone przez zakrzywione i wyartykułowane formy, kolory i powierzchnie ogrodowe na zewnątrz.
Wieże mają 560 prywatnych pokoi dla pacjentów, 33 nowoczesne sale operacyjne i rozbudowane nowe oddziały ratunkowe dla dorosłych i dzieci.
Architekci i projektanci ściśle współpracowali z klientem, aby stworzyć projekt, który odpowiadałby za zakwaterowanie najbardziej zaawansowanej technologii medycznej z psychologicznym i środowiskowym wzornictwem dla opieki zorientowanej na pacjenta.
Zdjęcie: Arch Photo, Inc.
(Eduard Hueber) | Dzięki uprzejmości Perkins + Will, OLIN (Ogród) i Spencer Finch (Fasada) Perkins + Will ściśle współpracowali z projektantami krajobrazu OLIN, grupami inżynierów i artystą Spencer Finch, aby zaprojektować zestaw budynków, który dał nowe oblicze kampusowi jako całości i zajęli się doświadczeniem przestrzeni zamiast skupiać się wyłącznie na funkcji, ponieważ większość szpitali jest zaprojektowana.
Projekt uwzględnia psychologiczne korzyści płynące z stymulacji wizualnej, takie jak kolor, otwarte przestrzenie, tereny zielone i obfitość naturalnego światła w otoczeniu.
Zdjęcie: Arch Photo, Inc.
(Eduard Hueber) | Dzięki uprzejmości Perkins + Will Wejście do budynku prowadzi do dwupiętrowego, podświetlonego holu z ogrodem medytacyjnym.
Pierwszym wrażeniem przestrzeni jest spokój, spokój i włączenie natury w projekt.
Ponadto Perkins + Will ściśle współpracował z kuratorem sztuki Bloomberg Philanthropies i stanem John Hopkins, aby zebrać 500 dzieł sztuki przez ponad 70 artystów, które są teraz włączone do projektu budynku.
Dodanie leczniczych ogrodów tworzy środowisko pielęgnacyjne i podnoszące na duchu.
Zdjęcie: Arch Photo, Inc.
(Eduard Hueber) | Courtest of Perkins + Will Szklana kurtyna pokrywająca większość budynku została zaprojektowana przez artystę z Brooklynu – Spencer Finch.
Ostatnim projektem jest wielobarwna, dwuwarstwowa fasada z fryszowanego szkła, która w ciągu dnia moderuje światło Baltimore i przekształca budynek w świecącą kompozycję koloru i światła w nocy.
Materiały wybrane do wnętrza są tak samo ważne jak obecność naturalnego światła w tworzeniu humanizującego doświadczenia architektonicznego w zakresie opieki medycznej.
Marmury, wapienie, terrazo i drewno zostały wybrane ze względu na ich ponadczasowość i elegancję, zestawione z bogatymi odważnymi kolorami i światłem innych obszarów.
Zdjęcie: Arch Photo, Inc.
(Eduard Hueber) | Dzięki uprzejmości Perkins + Will Perkins + skupimy się również na etapach planowania projektu, aby uwzględnić nowe i rozwijające się technologie medyczne, aby rzucić wyzwanie konwencjonalnym rozwiązaniom w zakresie projektowania szpitali.
Wynika to z opieki szpitalnej nad pacjentem, interakcji między pacjentami i personelem oraz zakwaterowania wymaganego dla sprzętu medycznego i procedur zapewniających ciągły przepływ operacji.
Plan strony dzięki uprzejmości Perkins + Will
[podobne: brico puławy, brico gryfice, mrówka białobrzegi ]

Powiązane tematy z artykułem: brico gryfice brico puławy mrówka białobrzegi