Skip to content

Ze swiata architektury – Klaksvik City Center / Peter Sand

2 lata ago

191 words

Dzięki uprzejmości Petera Sanda, duński architekt Peter Sand otrzymał ostatnio 4 nagrodę w otwartym międzynarodowym konkursie miejskim na nowe centrum miasta w Klaksvik na Wyspach Owczych.
Nowy plan generalny, który składa się z 21 000 nowych metrów kwadratowych w centrum miasta, podkreśla już istniejące walory naturalne z bliskim kontaktem z fiordem i pięknymi górami.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Poprzez dostosowanie linii brzegowej woda staje się elementem struktury w nowym obszarze miasta, który jednoczy miasto i sprawia, że Klaksvik jest bardziej interesujący na Wyspach Owczych i poza granicami kraju.
Dzięki uprzejmości Petera Sanda Nowe kanały, przestrzenie portowe i obiekty pływające stwarzają możliwości tętniącego życiem miasta na wodzie, a ponadto powstaje wiele dobrych publicznych przestrzeni na lądzie.
Otoczone drewnianymi budynkami z czterema poziomami powstaje nowe centrum miasta z ludzką skalą i życiem miasta.
Dzięki uprzejmości Peter Sand Architekt: Peter Sand Lokalizacja: Klaksvik, Wyspy Owcze Klient: Gmina Klaksvik, Wyspy Owcze Typ: Zawody w otwartym farerze Rozmiar: 21 000 m2 Status zawodów: IV miejsce Rok: 2012
[hasła pokrewne: nadproża prefabrykowane, extradach szczecin, olx chełm ]

Powiązane tematy z artykułem: extradach szczecin nadproża prefabrykowane olx chełm