Skip to content

Magazyn architektoniczny : Propozycja bloku „CoExistence” Badel / PlaC

2 lata ago

292 words

Dzięki uprzejmości PlaC Propozycja PlaC (Plateaux Collaborative) dla kompleksu Badel Block wdraża alternatywny model rewitalizacji miast.
Będąc wrażliwym na lokalne warunki i otwartym na pozateregionalną dynamikę ekonomiczną, równość i efekt równoważenia stają się kluczowymi cechami tego, co nazywają.
CoExistence.
strategia.
Mierzą moc nie pod względem maksymalnej liczby metrów kwadratowych dla konsumentów (jak w tradycyjnym sensie regeneracji miejskiej), ale jako optymalizację istniejącej przepustowości.
Uzyskuje się to dzięki starannej renowacji aktywów Badel i skoordynowanej aktualizacji wolumetrycznej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Większość dużych programów rewitalizacji miast nie dostrzega ambiwalencji współczesnych miast (globalna gospodarka kontra lokalni użytkownicy) i schizofrenicznej postawy stojącej za nimi.
W tym kontekście miasto postsocjalistyczne nie stanowi wyjątku; Ciągłe zestawienia i nakładanie się zarówno struktur fizycznych, jak i hierarchii społecznych, uniemożliwia nam zbliżenie się do specyficznych warunków życia obywateli w globalnej gospodarce.
Ale za zasłonami centrów handlowych i biurowych, podstawowy składnik miast (ludzi, społeczności) czeka na uznanie.
Dzięki uprzejmości PlaC Trzy podstawowe elementy z ekologii Badela: archeologie przemysłowe (tj.
Przestrzenie dawnej gorzelni), bloki mieszkalne na północnym skraju i związki superketacji działające jako wzajemnie połączone tkanki między pierwszymi dwoma składnikami.
Pierwszym i podstawowym działaniem strategii współistnienia jest rozpoznanie i wykorzystanie potencjału takiego ekosystemu miejskiego.
Kiedy rzeczywistość jest bardziej złożona i intrygująca niż wszystko, co możesz sobie wyobrazić, nie możesz jej uniknąć.
Dzięki uprzejmości PlaC Architects: PlaC (Plateaux Collaborative) Lokalizacja: Zagrzeb, Chorwacja Team: Ilaria Ariolfo, Alessandro Bua, Andrea Alessio Status: 3rd prize Obszar witryny: 2ha Rok: 2012
[hasła pokrewne: extra dach szczecin, pb architektura, brico puławy ]

Powiązane tematy z artykułem: brico puławy extra dach szczecin pb architektura