Skip to content

Ze swiata architektury – Filmy i architektura: „Zagubione w tłumaczeniu”

2 lata ago

487 words

Drugi film Sofii Coppoli został doceniony przez krytyków i słusznie.
W subtelny, ale głęboki sposób pokazuje kontrasty między kulturami japońską i amerykańską, wykorzystując niesamowite miasto Tokio jako tło do tego.
Postaci są zanurzone w zupełnie innym otoczeniu, którego atmosfera jest pokazana poprzez sceny, w których wchodzą w interakcję z otoczeniem.
Atmosfera ta jest reprezentowana w sposób wykraczający poza typowe podejście innych filmów, próbując jakoś naprawdę zrozumieć, jak postrzegane są te przestrzenie.
Jak zawsze, czekamy na Wasze komentarze na temat filmu, a konkretnie na temat tej koncepcji szoku kulturowego i architektury.
MAIN INFO Tytuł oryginalny: Lost in Translation Rok: 2003 Czas trwania: 105 min.
Kraj: Stany Zjednoczone, Japonia Reżyseria: Sofía Coppola Scenariusz: Sofía Coppola Soundtrack: Brian Reitzell Zdjęcia: Lance Acord obsada: Scarlett Johansson, Bill Murray, Giovanni Ribisi, Anna Faris, Akiko Takeshita, Ryuichiro Baba, Catherine Lambert PLOT Bob Harris (Murray) , starzejąca się amerykańska gwiazda filmowa, przybywa do Tokio, by sfilmować reklamę whisky Suntory, za którą dostanie 2 miliony dolarów.
Charlotte (Johansson), młoda absolwentka college u, zostaje w swoim pokoju hotelowym przez swojego męża, Johna (Ribisi), fotografa celebrytów z Tokio.
Charlotte nie jest pewna swojej przyszłości z nim, ponieważ wierzy, że interesuje się jego modelami celebrytów, przede wszystkim młodą i popularną amerykańską aktorką Kelly (Faris), niż on w niej.
W tym samym czasie, własne 25-letnie małżeństwo Boba jest zmęczone i pozbawione romansu, gdy przechodzi kryzys wieku średniego.
Pewnej nocy, po długiej sesji zdjęciowej, Bob wycofuje się do hotelowego baru.
Charlotte, siedząca przy stole z Johnem i przyjaciółmi, zauważa, że Bob i kelner przynoszą mu miskę przekąsek ze stołu.
Później, Bob i Charlotte mają krótkie spotkania każdej nocy w hotelowym barze, aż Charlotte zaprasza Boba na spotkanie z lokalnymi przyjaciółmi.
Bob przyjmuje i przyjeżdża później w swoim pokoju hotelowym ubrany w ubrania, które wydają się być przeznaczone dla młodszego pokolenia.
Tymczasem ci dwaj rozpoczynają przyjaźń i więź poprzez swoje przygody w Tokio, jednocześnie doświadczając różnic między kulturą japońską i amerykańską oraz między ich własnymi pokoleniami.
W przedostatnią noc pobytu Bob przyciąga uwagę miejscowej wokalistki.
Następnego ranka Bob budzi się, aby znaleźć kobietę w swoim pokoju, najwyraźniej spał z nią.
Charlotte przybywa do swojego pokoju, aby wyjść na śniadanie tylko po to, aby znaleźć kobietę w swoim pokoju, co doprowadzi do konfliktu i napięcia podczas kolejnego lunchu.
Później tej nocy, podczas alarmu przeciwpożarowego w hotelu, Bob i Charlotte pogodzą się i wyrażają, że będą sobie tęsknić, gdy będą mieli jeszcze jedną podróż powrotną do hotelowego baru.
Następnego ranka Bob jest gotowy na powrót do Stanów Zjednoczonych.
PRZYCZEPA Wcześniej publikowane w tej sekcji.
The Belly of Architect Blade Runner Gattaca Metropolis My Architect
[podobne: tynk gipsowy, olx leszno, brico piła ]

Powiązane tematy z artykułem: brico piła olx leszno tynk gipsowy